viernes, 25 de septiembre de 2009

DATOS HISTÓRICOS

BREVES DATOS HISTORICOS.
San Rafael La Independencia es uno de los municipios más recientes del departamento de Huehuetenango. Fue creado mediante un acuerdo gubernativo del 21 de mayo de 1924, en base a la solicitud presentada por el señor Andrés Martínez, e integrado por las aldeas y parajes Tojtaj, Palconop, Lagcholá, Tinajap, Ixcanap y Canepté-Ciomá fueron segregados del municipio de San Miguel Acatán. Se le adjudicó un ejido de 100 caballerías, el cual fue aumentado a 160 por cuerdo gubernativo del 26 de noviembre de 1927. En los años 1931 y 1937 se procedió a fijar los límites entre San Rafael La Independencia, Aguacatán y San Miguel Acatán respectivamente

3 comentarios:

 1. Yeni travesti modeller sayfamızda ziyaretçilerini bekliyor. Spesifik istanbul travesti
  konuları ve travesti magazin haberleri ile sizler için derlenen en güncel travesti siteleri

  ResponderEliminar
 2. Akılda kalıcı en yeni ankara travesti ve travesti partnerler seni bekliyor. Ankara'nın en güzel travestileriyle tanışmak için ankara travestileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  ResponderEliminar
 3. Günümüzde sosyal medya platformları (instagram, facebook, twitter ,youtube vb.) herkes için vazgeçilmez olmuş durumdadır. Gerek düşük bütçesi gerekse ücretsiz olması bir ürün satan yada fenomen olan kullanıcılar için en yaygın kullanılan platformlar arasında yer almış durumdadır. Sosyal mecrada takipçi, beğeni, izlenme ve yorum almak epey emek ve vakit isteyen özellikle çalışan insanların çok fazla vakit ayıramayacağı kadar zordur. Bu gibi durumlarda devreye Marjinal smm yani sosyal medya bayilik paneli devreye giriyor.

  İnstagram bayilik paneli tam olarak ne işe yarar? Eğer sosyal medya bayilik panelinden ürün satın alıyorsanız yukarıda belirttiğimiz içeriklere kolayca ve uygun fiyata satın alabilirsiniz. Örneğin instagram oto beğeni, oto takipçi, oto yorum ve story izlenme gibi özelliklere hızlı ve güvenilir olarak sahip olabilirsiniz.

  Peki nasıl hızlıca takipçi satın alabilirim? İster kredi kartınızla, ister banka havalesi yada mobil ödeme ile sosyal medya paketlerimizi günün her saati hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Eğer sizde sosyal medya paketi almak hızlıca fenomen olmak yada ürününüz tanıtmak istiyorsanız, https://marjinalsmm.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz hoşçakalın.

  ResponderEliminar

BANDERA Y ESCUDO

BANDERA Y ESCUDO

COMUNICACIÓN PARA EL DESARROLLO SERV/005-2008

COMUNICACIÓN PARA EL DESARROLLO SERV/005-2008
PDRL